ביקרנו בטחון, רשת מזון מהיר חדשה כשרה

פורסם: ז' ניסן התשע"ב | | 17:04 ע"י: מערכת בבא קמא
צילום: יח"צ.

טוחנים אתכם בעבודה? צאו להפסקת צהריים בטחון, רשת המבורגרים וקבבים כשרה שמתחילה להתפשט אל כל רחבי הארץ.

דאון-טאון תל אביב, ממגדלי עזריאלי דרומה ומערבה בשעות הצהריים רוחש באנשי עסקים, שיוצאים מהמגדלים ומהמשרדים בחיפוש מנה שתרגיע את בטנם לעוד כמה שעות טובות של עבודה. חיפוש מוצלח יסתיים במנה שתשביע אך לא תעייף מדי את הקיבה. אחת האפשרויות שנוספה לאחרונה לסביבה ומתאימה בדיוק להגדרה היא סניף של רשת "טחון". טחון, (קרליבך, לפני ההתפצלות לאבן גבירול ויהודה הלוי) מציעה לעוברים ולשבים לעצור לרגע, להזמין צידה לדרך ולהמשיך בחזרה למשרד. מעטים בוחרים לשבת במקום לכמה דקות.

כשמה כן היא. התפריט פשוט ומציע קציצות בשר במגוון אפשרויות וטעמים. מצד אחד בשר, ומצד שני הבשר כבר טחון וקל לעיכול ופחות יגרום לכם לעייפות אופיינית לאחר ארוחת צהריים. היזם, חן אזולאי, כבר מכיר את תחום המזון המהיר לאחר שהיה מבעלי רשת "השניצליה" ועכשיו הוא בא לתת כבוד לקציצות כפי שכבר עשה לשניצלים בשנה האחרונה כבר הספיק לפתוח 4 סניפים (תל אביב, רמת השרון, ראשון לציון, וכפר – סבא). בקרוב יפתח הסניף החמישי של הרשת בהרצליה, וחן מבטיח שזו רק ההתחלה.

קציצות בשר טחון בלחם פרנה מרוקאי.
קציצות בשר טחון בלחם פרנה מרוקאי. צילום: יח"צ.

כשהגענו גם אנחנו בשעת הצהריים לסניף התל אביבי הוא היה עמוס בעוברי אורח, אנשי עסקים מהסביבה ואפילו תיירים אמריקאים שכנראה התגעגעו להמבורגר האמריקאי וקבלו את גרסתו הישראלית בטחון, כשאת הלחמניה מחליף לחם פרנה מרוקאי. בחרנו לשבת כדי להתרשם מהמקום ומקצב העבודה המהיר ולא לארוז ולקחת כמו רוב הלקוחות שהגיעו בשעה הזו. בתפריט סלטים ומנות ראשונות, אך עדיף לאכול אותם עם הקציצות ולא להפריד בין ראשונות לעיקריות. מבין הראשונות בחרנו באצבעות בטטה בציפוי פנקו (10 ₪), מנה מתקתקה בציפוי קריספי של פירורי לחם יפניים. הזמנו גם כדורי פירה בציפוי פנקו (10 ₪), שזו הגרסה המלוחה, וכמובן צ'יפס שמגיע כפרוסות תפו"א דקות (10 ₪).

מבין הטחונים, בחרנו בטחון ישראלי. 70 גרם קציצות בשר עגל טחון עם פטרוזיליה ותבליני הבית (יחיד יעלה 14 ₪, שניים 24 ₪, שלושה 34 ₪). הקציצות מגיעות בלחם פרנה מרוקאי וכדי לתת את הדגש הישראלי בטחון מציעים רוטב טחינה בכמה טעמים: טחינה ירוקה, טחינה אריסה, טחינה עמבה, טחינה צ'ימיצ'ורי. בנוסף אפשר לבחור גם את כל הרטבים המקובלים: קטשופ, מיונז, חרדל, אלף האיים, ברבקיו, ועוד.

אחרי הישראלי, לא התאפקנו ורצינו לטעום עוד. הזמנו טחון ארגנטינאי (15, 26, 38 ₪) שהוא בשר עגל ואנטריקוט בתבליני הבית וטחון טורקי (15, 26, 38 ₪) שהוא בשר עגל וכבש בתבליני הבית. מכל מנות הבשר אפשר להתרשם מהטריות, מידת העשייה הטובה של הבשר, ובכך שהמנות (כולל הראשונות) לא שומניות יתר על המידה – כל אלו ראויים לציון כאשר מדובר במסעדת מזון מהיר המשרתת לקוחות רבים בסרט נע. נוכל לסכם ולומר שטחון מציעה בשר איכותי בגרסה יומיומית קלה שלא צריך להיות "טחון" (עשיר, בתרגום תל-אביבי) כדי להנות ממנו.

טחון - סניפי הרשת:
ויצמן 43, כפר - סבא
סוקולוב 39, רמת – השרון
רוטשילד 85, ראשון - לציון
קרליבך 20, תל אביב
בקרוב יפתח הסניף בהרצלייה

כשר בהשגחת הרבנות המקומית

09/04/2012
עדכון: הסניף ברחוב קרליבך נסגר. בקרוב יפתח סניף אחר.